Białka są jednym z najważniejszych składników odżywczych zapewniających prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Według dietetyków dzienna dawka protein powinna zawierać się w granicach 25-35% wszystkich spożytych kalorii. Białka pomagają w odchudzaniu co wynika z tego, że ich trawienie kosztuje organizm sporo energii, dzięki czemu możemy spalić trochę kalorii. Proteiny pomagają w rozwoju i utrzymaniu tkanki mięśniowej, kiedy tracimy zapasy tłuszczu. Odkryto także związek pomiędzy spożyciem białka a uczuciem sytości. Dzięki czemu zjadając przekąskę czy batonik białkowy znaczniej szybciej jesteśmy syci a przez to przekąska proteinowa zapobiega przejadaniu się.

Według badań prowadzonych przez firmę Mintel rośnie zainteresowanie dietą wysokobiałkową. Główne powody spożywania produktów białkowych to:

  • budowa masy mięśniowej zamiast gromadzenia tłuszczu
  • kontrola masy ciała: utrzymanie lub zmiejszanie wagi
  • zastępowanie węglowodanów białkami
  • chęć zaspokojenia apetytu
  • uczucie sytości po przekąsce białkowej

Firma Max Sport specjalizuje się w przekąskach i batonach proteinowych. Dzięki pasji i zaangażowaniu jaką wkłada w tworzenie nowych produktów powstała szeroka gama  wysokiej jakości batonów, wafli i produktów proteinowych, a także naturalnych i energetycznych.

PROTEIN

Batony proteinowe dla wszystkich aktywnych ludzi, nie tylko dla sportowców. Zbilansowana odżywczo, pyszna przekąska, która stanowi dawkę dobrej energii przed i po aktywności fizycznej oraz kiedy nie mamy czasu na posiłek. Dostępne smaki: czekoladowy, waniliowy i truskawkowy oraz NOWOŚĆ -wariant orzechowy !

SLIM ZONE

Batonik proteinowy  z karnityną  dedykowany kobietom, który dzięki obniżonej wartości energetycznej i cukru zdobywa serca kobiet jako przekąska, którą można spożyć bez wyrzutu sumienia.

VEGGIE PROTEIN

Światowa rewolucja w przekąskach. Jedyny taki baton zdrowy białkowy i wytrawny. Batonik z ziaren zbóż i warzyw z oliwą z oliwek to produkt o fantastycznych wartościach odżywczych: białko z roślin, węglowodany złożone z warzyw (ciecierzyca, pomidor, cebula ) i nasion pelnoziarnistych zbóż takich jak kosmosa ryżowa (quinoa), amarantus, proso, brążowy ryż, zdrowe tłuszcze – oliwa z oliwek, wysoki błonnik ok. 17%, produkt niskocukrowy i bez dodatku cukru, bez mleka i laktozy, wegański i bezglutenowy.

SNACK MIX

Mieszanki prażonych ziaren w wysokiej temperaturze bez dodatku tłuszczu to zdrowe podjadanie jak nigdy dotąd. Bogactwo minerałów: wapnia, magnezu, żelaza, cynku i fosforu. Wysoki błonnik. Bez GMO. Przekąska bez glutenu. Wegańska. 36% protein z roślin.

KEX

Połaczenie produktu typu fitness z pysznym smakiem i walorami produktu bezglutenowego. Zdrowa przekąska dla wszystkich osób prowadzących aktywny styl życia, idealna do schrupania pomiędzy posiłkami. Ma obniżoną zawartość cukru – w smaku waniliowym tylko 2,8 g cukru.