Przekąski i słodycze  bez cukru (słodyczy bez dodatku cukru) kierujemy do wszystkich, którzy chcą ograniczyć cukier w swojej diecie a jednocześnie chcą czerpać przyjemność z konsumpcji słodyczy i przekąsek. Dbając o niższy cukier w diecie chronimy się i nasze dzieci przed próchnicą, cukrzycą, otyłością i wieloma innymi chorobami.
Słodycze słodzone naturalnymi substancjami słodzącymi takimi jak maltitol czy stewia to zdrowszy wybór ! To także idealne słodycze dla cukrzyków. 

Spójrzmy na kilka faktów:

  • W 2014 Światowa organizacja Zdrowia (WHO) obniżyła bezpieczną dawkę dziennego spożycia cukru na osobę, tylko 10 proc kalorii (2 razy mniej niż wcześniej) może pochodzić z cukru, zaleca dalsze ograniczenie do 5 % dla lepszego samopoczucia
  • Większość cukru spożywanego przez Polaków to cukier ukryty w produktach ( a nie cukier do słodzenia z torebek), Polak spożywa rocznie 39 kg – cztery razy za dużo ! Z tej ilości tylko 14 kg przypada na cukier w torebkach.
  • Cukier sprzyja m.in. cukrzycy typu 2, chorobom układu krążenia otyłości i próchnicy!
  • Mówi się o epidemii cukrzycy – W roku 1980 na świecie było 153 mln cukrzyków – dziś jest 371 mln (8%), prognozuje się że w 2030 będzie 550 mln diabetyków, w Polsce ok. 3 mln zdiagnozowanych, w tym 1 mln niezdiagnozowanych
  • 90% diabetyków cierpi na cukrzycę typu 2 – chorobę cywilizacyjną przyczyną której jest nadwaga i otyłość (dieta zbyt bogata w węglowodany proste)

W naszej ofercie znajdują się innowacyjne produkty od producentów specjalizujących się w dziedzinie produktów bez dodatku cukru, którzy produkują słodycze dla diabetyków. Wyróżniają się tutaj słodycze słodzone stewią i maltitolem, które nie podnoszą poziomu stężenia glukozy we krwi: czekolady ze stewią, cukierki ze stewią, batoniki musli ze stewią, ciastka ze stewią jak i ciastka z maltitolem. Są też innowacyjne dżemy ze stewią, które nie mają dodanego cukru, jak i mają wyjątkowo niski poziom węglowodanów.

Spróbuj belgijskiej, wyśmienitej czekolady słodzonej ekstraktem ze stewii czy też pysznych ciasteczek bez dodatku cukru z pełnoziarnistej mąki od firmy Belkorn z 50 letnią tradycją.

A może cukierki bez cukru słodzone stewią ?

Zobacz co możesz kupić w naszym e-sklepie – TUTAJ.